![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
KONST / Litografier / Färglitografi 15186292
*
nr 1518 6292
Curt Hillfon
(f. 1943), Sverige
Signerad, numrerad 82/110. Färglitografi, bildmått: 76x60 cm, yttermått inklusive ram: 88x73 cm
Curt Hillfon, född 1943 i Stockholm, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 januari 2023
kl 20:46:47
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
25/1 19:03:35
1
100 kr
27/1 02:42:50
2
300 kr
29/1 13:56:07
3
250 kr
29/1 13:56:07
2
300 kr (Budbetjänt)
29/1 13:56:20
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: curt hillfon färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 18:22
-
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:57
-
4003 Färglitografi
Sigvard Bernadotte (1907-2002), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:51
-
4049 Färglitografi
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Kungsträd..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:40
-
3185 Färglitografi
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:38
-
4233 Färglitografi
Ulf Wahlberg (f. 1938), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:40
*
Curt Hillfon
Curt Hillfon, född 1943 i Stockholm, svensk målare.
Läs om budbetjänten
nr 1518 6292
Curt Hillfon
(f. 1943), Sverige
Signerad, numrerad 82/110. Färglitografi, bildmått: 76x60 cm, yttermått inklusive ram: 88x73 cm
Curt Hillfon, född 1943 i Stockholm, svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 30 januari 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
25/1 19:03:35 | 1 | 100 kr |
27/1 02:42:50 | 2 | 300 kr |
29/1 13:56:07 | 3 | 250 kr |
29/1 13:56:07 | 2 | 300 kr (Budbetjänt) |
29/1 13:56:20 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: curt hillfon färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2109 Färglitografi
Helga Wachholz (f. 1936), Tyskland. "Moulin Rouge"..//
Auktionen avslutas
nästa vecka
17 juni kl 18:22 -
4020 Färglitografi
Jonathan Josefsson. Signerad, numrerad 2/11, dater..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:57 -
4003 Färglitografi
Sigvard Bernadotte (1907-2002), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:51
-
4049 Färglitografi
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Kungsträd..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:40 -
3185 Färglitografi
Stig Claesson Slas (1928-2008), Sverige. Signerad,..//
Aktuellt bud: 200 kr
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:38 -
4233 Färglitografi
Ulf Wahlberg (f. 1938), Sverige. Signerad, numrera..//
Auktionen avslutas
idag
10 juni kl 20:40